Hakkımda

Yasin Çetintaş

4 Mayıs 1987 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1996 yılında, Doğukan Karate İhtisas Spor Kulübü’nde, Sensei Ahmet Şan nezaretinde karate eğitimine başladı. Spor hayatı boyunca, ulusal ve uluslararası müsabakalarda birçok madalya kazandı. Ülkesini, 2004 yılında düzenlenen Ümit Genç Avrupa Şampiyonası’nda temsil etti.
2008 yılında Kırıkkale Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2012 yılından beri Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde, beden eğitimi ve spor öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 2017 yılında Bartın Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi yüksek lisans programını kazanarak öğretmenlikle birlikte eğitim hayatına da devam etti ve “Karate Antrenörlerinin Liderlik Yönelimlerinin İncelenmesi” konulu tez çalışması ile yüksek lisans programını 2019 yılında tamamladı. 2018 yılında, Ankara Enerji Spor Kulübünü kurdu ve hâlen antrenörlüğünü yapmaktadır. Aynı zamanda 2018 yılından bu yana Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde komisyon üyeliği ve antrenörlük görevini sürdürmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan yazar, ilk kitabı “Bireysel Sporlar, Karate”yi, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı spor liselerinde okutulması amacıyla arkadaşlarıyla birlikte 2016 yılında yazmıştır. Yasin Çetintaş, Karate sporu hakkındaki birikimini çeşitli yayımlarla okurlarına sunmaya devam edecektir.

Yasin Çetintaş  2020    Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım Novus Medya